How to – dry skin in winter

Ahojte 🙂 Suchá pleť je strašiak, ktorý ma prenasleduje už poriadne veľa rokov a konečne som došla na to, ako sa suchej pleti zbaviť vďaka vhodným produktom, ktoré mne osobne veľmi pomáhajú a neviem si bez nich už ani predstaviť život.

Viem, že každý má inú pleť a preto to, čo pomáha mne, nemusí vám. Taktiež toto nie je žiadna reklama alebo tak, jednoducho tieto produkty používam každý jeden deň a zamilovala som sa do nich. Asi ste si už mohli všimnúť, že tam prevládajú produkty od Yves Rocher. Viete, že s nimi spolupracujem a som za to veľmi rada, pretože ich značka je snáď jediná, ktorá mi na moju pleť pomáha. Moja pokožka sa s nimi skamarátila a vznikol vzťah, ktorý sa nedá rozdeliť. 😀 Dnes vám teda všetky produkty predstavím a poviem, ktorý na čo používam. Nebudem hovoriť iba o pleti na tvári, ale o celom tele. Myslím, že nie som jediná, ktorá trpí cez zimu veľmi suchou pleťou a trpia tým hlavne moje ruky a tvár.

Začnem teda od vrchu – tvárou. Skúsim vám opísať aj takú moju každodennú rutinu. Hneď ako vstanem zamierim rovno do kúpelne, kde si umyjem zuby a opláchnem tvár studenou vodou. Viem, že niektorí hovoria, že studená voda je na pleť zlá, pretože hneď z rána dostane šok, ale pre nás, čo máme suchú pleť je teplá voda zabijak!!Teplá voda našu pleť ešte viac týra a vysúša, čo nechceme. Takže radšej prežite ráno studenú vodu. Potom si tvár jemno utriem do uteráku a na rad prichádza micelárna čistiaca voda od Yves Rocher z rady Elixir Jeunesse, ktorú si v malom množstve nanesiem na vatový tampónik a prejdem po tvári. Tým si vyčistím pleť od prachu a podušky z noci. Tak krásne vonia, že vždy mi to zlepší už tak škaredé ráno. 🙂 A posledný krok je, že si na tvár dám krém. Dám si ho čo najviac, ale nie moc. Momentálne používam od YR, na veľmi suchú pleť. Inak používam od La roche posay, ale minul sa mi, takže používam zatiaľ tento a je naozaj veľmi dobrý tiež. 🙂 No a samozrejme nemôže chýbať balzám na pery, ktorých mám teraz veľa a neviem bez nich vydržať.

Ešte ostanem pri tvári a teraz ale spomeniem peelingy. Snažím sa ich dávať každý víkend, ale niekedy zabudnem. Na tvár používam kávový peeling od ScrubMark. Mám ho už naozaj veľmi dlho, ale stále je super a dokonca som si ho už aj presypala do sklenenej nádobky, pretože z toho sáčku  sa to naozaj nedalo. Ďalej na pery používam BubbleGum scrub od Lush. Krásne vonia a moje pery sú aspoň na ten deň krásne a nie suché ako kôra stromu, haha 😀 A aby som nezabudla, používam aj sugar scrub od YR z ich zimnej edície a tá vôňa je tak nádherná, že by som to najradšej zjedla

Prejdem k starostlivosti o telo. Neviem ako  vy, ale ja v sprche neznesiem teplú alebo vriacu vodu, akú si niektorí dávajú. Príšerne mi vysušuje pokožku a nemám to celkovo rada. Vždy sa sprchujem vlažnou až studenou vodou. Cítim sa potom lepšie a sviežejšie ako keby sa mám sprchovať v horúcej. Po sprche sa osuším a cez zimu si musím dať aj telové mlieko. Taktiež používam od YR z ich zimnej edície, ktoré krásne ovocne vonia a rýchlo sa vsakuje. Na záver ešte nesmiem zabudnúť na moje ruky, ktoré v zime trpia, hlavne keď nenosím rukavice. Ja viem, že pre niektorých sú rukavice trápne, ale kúpte si teda nejaké pekné a vážne je potrebné ich nosiť. Neviem ako vy, ale nechcem mať v 18 ruky ako starenka.

Dúfam, že vám moje rady a tipy na produkty nejako pomohli 🙂 Ja s týmto bojujem už naozaj dlho a vždy som mávala aj ekzémy na lakťoch a tak, takže viem aké to je otravné a škaredé. Hlavne cez zimu si na to všetko treba dávať pozor. Mne sa to cez leto vždy zlepší, takže nemusím používať skoro žiadny krém. Ako to máte vy? Napíšte do komentáru, kto tu máte tiež suchú pleť a ako s tým bojujete, keď tak napíšte aj ostatní, aké problémy mávate vy.

Viem, že teraz moc nie som aktívna či už na instagrame alebo blogu, ale bolo toho jednoducho veľa. Viem, že sa nemusím ospravedlňovať, ale chcem aby ste vedeli, že sa nič nedeje, ani s ničím nekončím. Mala som veľa písomiek a stále mám a som z toho tak trochu znechutená. Nič sa mi nechce a som celá lenivá vždy po škole. Som unavená a tak. Ale budem sa snažiť čo najčastejšie. Už nech sú prázdniny, pretože cez ne budem mať vždy veľa času 🙂 Prajem vám pekný večer. Nika

You may also like

2 komentáre

  1. Ja mám pleť na tvári prevažne mastnú. Netrpím akné, ale takmer neustále mám zopár hnisavých vyrážok na tvári… a jazvy už tiež. Okolo nosu sa mi však niekedy pleť šúpe, tak sama neviem. A na tele mám zase úplne suchú, niekedy sa mi nepríjemne sťahujú lýtka alebo ruky, kým si ich po sprche nenatriem. 🙂 Ja mám však s pokožkou veľmi často problémy, je veľmi citlivá a mala by som používať len špeciálne prípravky…
    Veľmi pekný článok, tie rukavice sú naozaj dôležité! Ja mám na zime strašne škaredé ruky! 😀

  2. Moc pekný článok a krásne fotky :). Ja zvyknem v zime tiež trpieť suchou pokožkou a preto sa snažím používať čo najviac hydratačné prípravky – momentálne mám i ja všetky z Yves Rocher :). O pokožke rúk ani nehovorím, ruky mám suché non-stop a takmer po každom umytí si ich musím natierať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code