Yves Rocher – Jesenné novinky

Ahojte! Konečne je tu článok o krásnej francúzskej kozmetickej značke Yves Rocher. Dnes vám o nich poviem nejaké zaujímavosti a predstavím vám ich jesenné novinky, ktoré som dostala. 🙂 Tak ak máš túto značku rada alebo ju používaš, čítaj ďalej.

Som naozaj hrozne šťastná, že mám možnosť spolupracovať s tak úžasnou značkou. Yves Rocher poznám už dlho a vždy keď som v nejakom nákupnom centre sa obzerám za ich obchodom. 🙂 Majú naozaj super produkty a hlavne najviac milujem tieto ich rôzne krémy, sprchové gély a telové mlieka. No a keďže som s nimi nadviazala spoluprácu, dostala som aj prvé jesenné novinky a dnes vám poviem môj názor na tieto 3 výrobky.

Úprimne vám poviem, že nič zlé som od týchto noviniek nečakala a už duplom nie, keď som tam uvidela napísané, že sú na extrémne suchú pokožku. Presne takéto výrobky ja zháňam, pretože hlavne v zime mávam veľmi vysušenú pleť a musím ju niečim hydratovať. Takže som sa veľmi potešila a hneď som ich aj večer vyskúšala. Voňajú veľmi príjemne a máte potrebu si potom celý večer ovoniavať ruky 😀 Teda aspoň ja som tú potrebu mala.

Tak najprv poďme k regeneračnému sprchovému balzámu pre veľmi suchú pokožku. Ako som už hovorila, vonia veľmi príjemne a prírodne. Najprv som sa v sprche zľakla, že to je nejaký krém, pretože mal najprv takú tuhšiu konzistenciu, ale hneď ako som ho naniesla na telo sa krásne napenil. Podľa názvu som dúfala, že aj po sprche by som tú pokožku mala mať vyživenú, pretože veľa sprchových gélov zanechá po sprchovaní pleť vysušenú. Ale tento mi ju zanechal hebkú a voňavú. Takže za mňa jedno ooobrie plus!

Po sprche som sa pekne vysušila uterákom a naniesla na pokožku regeneračné telové mlieko, taktiež pre veľmi suchú pokožku. Všetky tieto 3 produkty majú inak rovnakú príjemnú vôňu. Konzistencia je síce najprv mastnejšia, ale po asi 3 minútach sa vpije do pokožky. Som veľmi rada, že sa rýchlo vstrebáva, pretože neznášam na sebe ten nepríjemný pocit mastnoty. 😀 Opäť som aj z tohto telového mlieka nadšená!

No a posledným produktom, ktorý mi prišiel je regeneračný balzám a ako inak, na veľmi suchú pokožku. Opäť krásne vonia. Tento je asi najviac mastný a taký hutný. Takže si ho dávam hlavne na noc na tvár. Bože, ale tá vôňa je naozaj krásna a ako sa píše aj na papieri, ktorý som k týmto produktom dostala, je vysoko návyková 😀

A ak ešte nepoznáte značku Yves Rocher, hneď vám ju aj predstavím. 🙂 Spolupracujú s lokálnymi komunitami a chcú vytvoriť reťazce dlhodobo udržateľného pestovania rastlín a majú certifikáciu Fair trade. Rešpektujú ľudstvo a prírodu zároveň a to sa mi na nich najviac páči. Pre podporu hospodárstva a svojich partnerov Yves Rocher financujú transformačnú jednotku v meste Bougouni. A tamojšie ženy zbierajú orechy, ktoré sa používajú na získanie surového bambuckého masla. A viete čo je zo všetkého najlepšie? Spolupráca z komunitou miestnych žien tak pomáha emancipovať ženy v práci! No nie je to úplne úžasne? Ja som sa do ich značky zamilovala a vy? Okrem toho, že chránia životné prostredie, ich produkty sú z viac ako 99% prírodné a sú buď v ekologickej tube alebo vo väčšom recyklovateľnom flakóne.

Veľmi veľká väčšina ich produktov v sebe má bambucké maslo, ale myslím, že neviete, odkiaľ sa berie. 🙂 Pochádza zo stromu Karité v západnej Afrike a tento strom je považovaný za posvätný. Plody z neho môžu zbierať iba ženy. Počas obdobia dažďov ich zbierajú a spracovávajú. Po tom, ako z nich odstránia šupku sa orechy varia a sušia na slnku. Nakoniec sa rozdrvia a vtedy sa získava surové bambucké maslo. 🙂 Zaujímavé nie?

S produktami som úplne najviac spokojná a pomaly sa mi už míňajú 🙁 Tak dúfam, že sa vám článok páčil a zaujal vás a určite si pozrite niektoré z ich produktov, lebo sa to naozaj oplatí. Nezabudnite okomentovať a napíšte, či máte s touto značkou nejakú skúsenosť a ak áno, akú a aký je váš obľúbený produkt od Yves Rocher. Prajem vám krásny zvyšok večera, Vaša Nika.

Popozerajte si ich stránu : www.yves-rocher.sk   🙂

You may also like

3 komentáre

  1. Ja mám od tejto značky micelárne vody,telové mlieko a čistiaci gél na pleť. Vyhovuje mi iba telové mlieko a čistiaci gél, micelárne vody majú u mňa veľký palec dole. Taktiež som k tejto značke celkom skeptická,keďže vraj patrí do zoznamu kozmetiky testovanej na zvieratách.😏

    1. Ja mám od nich rada veľa vecí. A čo sa týka toho testovanie na zvieratách, nie je to pravda. 🙂 Majú licenciu HCS, čiže netestujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code