Nail obsession

image1 (6)Ahooj! Dnes sa dozviete niečo o tom, aké laky na nechty rada používam a ako vznikla moja závislosť na lakovaní nechtov.Už ste mohli uhádnuť, že čoho sa bude týkať tento článok. Áno, lakov na nechty. A začnem úplne od začiatku, a to, že ako som sa k lakovaniu vlastne dostala.

Nikdy som si moc nelakovala nechty, hlavne som mala obdobie asi od 13 rokov do 16, a to som si absolútne nelakovala ani raz za tie roky. Hovorila som si, že to je také prírodné a nemám aspoň zničené nechty ako ostatné dievčatá. Ale čím  som starla (to znie ako keby som už mala 90 😀 ) ,začala som sa čoraz viacej zaujímať o módu, začala som čítať blogy a pozerať nejaké videá. A tak to všetko začalo.

Vlastne začalo to iba pred 4 mesiacmi nejako. Ani neviem, že čo ma k tomu prinútilo, ale asi vianočný deň v našej škole, keď sme vlastne mali dojsť oblečení v červenej, čiernej a bielej farbe, a tak som si teda nalakovala aj nechty na červeno a neskutočne sa mi to zapáčilo. A takto začala táto závislosť.

A tým sa asi aj dostanem k vývojovej evolúcii dĺžky mojich nechtov 😀 Neznášala som dlhé nechty, vždy som si ich strihala úplne najkratšie ako to len išlo. Jednoducho, hneď ako som iba videla, že už mám trochu dlhšie nechty, musela som si ich ostrihať. Nikdy som si ale nechty nekúsala, pretože mi to príde nechutné. Ale tým, že som si začala lakovať tie nechty, som si začala všímať, že lak na takých krátkych pazúrkoch nevyzerá vôbec pekne. Všetky moje spolužiačky nosia tie akrylové či aké nechty, páči sa mi to, ale nedala by som si asi až také dlhé.

Preto som sa rozhodla a podstúpila som zásadnú zmenu v mojom živote 😀 Nechala som si narásť svoje vlastné nechty. Musím povedať, že lak na nich vyzerá o 1000 krát lepšie a nemám vlastne ani zlý pocit. Veľmi sa z toho teším, že som to vydržala.

Ale už by som sa konečne mala dostať k tým lakom, že áno? Moja obľúbená značka je jednoznačne Catrice cosmetics. Bol to môj prvý lak, a nevymením ho už. Vydržia týždeň pekné na nechte, nestoja vôbec veľa, lebo mne príde absolútne zbytočné kupovať si lak za 10 eur, keď si môžeš kúpiť možno ešte kvalitnejší za 3 eurá. Najradšej mám tmavé farby, to musím uznať. Keďže mám bledú pokožku, tak sa mi aj hodia. A naopak neznášam neónové farby 😀 priam mi vypaľujú oči, keď ich uvidím, ale to je opäť vec názoru a neodsudzujem za to 🙂 Milujem taktiež červené laky, potom ako by môj frajer povedal „pudingové“ to sú akože tie „nude“ odtiene, a taktiež som si musela kúpiť aj čiernu.

Ani nehovorím o nervoch pri lakovaní. Napríklad, teraz som si lakovala čiernym lakom. Ruky som mala celé čierne 😀 smrť v očiach a nervy také, že som si chcela odrezať prsty 😀 No, neviem či som jediná ktorej sa nedarí niekedy, ale dúfam, že nie.

Týmto už budem článok končiť, aby ste nemuseli čítať knihu, ale pri mne asi ani krátke články nebudú, lebo ja keď sa rozpíšem, už sa neviem zastaviť. Dúfam, že sa vám tento článok páčil a budem neskutočne rada ak mi napíšete do komentu, že aký odtien laku alebo značku najradšej používate a či sa vám takýto typ článku páčil 🙂 Vaše komenty ma tak neskutočne tešia, že vždy keď ich čítam mi búcha srdce od radosti 🙂

 

image2 (5)

image4 (2)

image6

image5 (2)

image3 (2)

You may also like

7 komentárov

  1. Krásné laky a ještě hezčí článek… Já se nedokážu donutit k tomu, abych si nehty nechala dorůst. Zkrátka to nevydržím a vždycky si je zkrátím než mi dorostou. A tím pádem ani nepoužívám moc laky a mrzí mě to, měla bych se překonat.
    Děkuju za tenhle článek, který mi to připomněl:)

  2. Týmto si mi pripomenula, že si musím pretriediť laky na nechty 🙂 mám veľa farieb, ale nejak siaham vždy po nudnej klasike 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code