What means happiness for you in your life?

Ahojte! Dnešný článok ma napadol úplne spontánne pri činnosti, ktorú milujem. Poviem vám, čo pre mňa v mojom živote znamená šťastie a čo sa u mňa za posledný mesiac zmenilo. 🙂 Tak čítajte ďalej.

Veľa z vás si možno kladiete otázku typu „som šťastná?“. A ako zistíte či naozaj ste? Áno bola som šťastná veľa krát, ale nikdy som nemala v sebe pocit, ktorý vlastne ani neviem opísať, ale dnes som ho mala. Cítila som ho tak intenzívne, že som sa celú cestu domov usmievala. A vďaka čomu som si to uvedomila? Poviem vám môj príbeh za posledný mesiac, moje rozhodnutia, ktoré som musela pre seba urobiť a spýtať sa sama seba, či to naozaj takto chcem alebo či chcem niečo zmeniť. Vždy som bola človek, ktorý má rád istotu a ostáva vo svojej komfortnej bubline a nerobí nič nezvyčajné. Ale niečo sa vo mne zlomilo a povedala som si, že to nie je to, čo naozaj chcem vo svojom živote robiť. Nechcem byť doma zavretá a variť človeku, ktorý si to neváži. Nechcem strácať pojem o svete, ktorý ma kedysi tak zaujímal. Som mladá a chcem počúvať kapely, ktoré sa mi páčia, chcem chodiť na koncerty a festivaly o ktorých tak snívam. Jednoducho, s priateľom som sa rozišla. Bola to veľmi dlhá doba – 3 roky. Nebudem to zdôvodňovať, mala som na to svoje dôvody, ktoré boli naozaj silné, keď som to dokázala urobiť. Rozhodla som sa tak kvôli sebe. Mám 17 a chovala som sa na 50… Prvý týždeň samoty bol pre mňa hotové peklo. No teraz viem, že to čo som urobila bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Cítim sa tak neskutočne dobre a šťastne ako už dlho nie.

Keď som chodila do 8. triedy, kúpila som si skateboard, na ktorom som jazdila skoro každý deň. 3 roky som ale na ňom nebola a prášilo sa naňho a to len kvôli tomu, že som nemala čas. Veľmi mi to bolo ľúto, ale teraz som sama a konečne som sa rozhodla, že ho idem prevetrať. Volá sa inak Pascal. 😀 Jazdila som síce iba hodinu, ale bola to tá najkrajšia hodina v tomto mesiaci. Cítila som sa slobodná a vedela som, že toto je to, čo chcem. Aj keď ma pekelne boleli a bolia nohy, pretože som to prehnala a ešte 2 dni sa nebudem vedieť pohnúť alebo som si dala nové vansy, ktoré ma hrozne otlačili na nohe a nemôžem si dať ani ponožku. Ale je mi to úprimne jedno. Cítila som sa dokonale! Po ceste domov som krívala, lebo ma to hrozne bolelo, ale niečo som si pri tom ako som kráčala uvedomila. Taký silný pocit šťastia, ktorý som v sebe cítila, som dlho nemala. Cítila som sa silno. A to je to, čo mi chýbalo. A v ten moment, ako som si uvedomila, ako šťastná naozaj som a že mi nič nechýba som sa začala usmievať od ucha k uchu. Bolo mi jedno, či na mňa niekto z auta pozerá, že či som trafená, pretože ten pocit mi nič nepokazí. Mali ste ten pocit už?

Za tento týždeň som spravila toľko rozhodnutí, z ktorých idem vyskočiť z kože. Rozhodla som sa, že si kúpim lístky na zimnú edíciu Uprising festivalu a urobila som to. Pôjdem na Bielu noc, pretože som to vždy chcela vidieť. Nestresujem sa už tak kvôli škole a je mi tak lepšie. Chcem robiť to, čo ma baví a vďaka čomu budem šťastná. A už nikdy neprestanem robiť čo chcem. Takže s pokojný srdcom môžem pyšne prehlásiť, že áno, som šťastná a nenechám si to vziať. 🙂 Je veľa vecí, ktoré ma robia v živote šťastnou. Sú to moji kamaráti, teda hlavne Sonka, ktorá ma vždy rozosmeje alebo moja mamina, ktorá ma vždy podporí a Monami, ktorá keď sa na mňa iba pozrie, chcem ju spučiť z lásky. Milujem písanie článkov sem na blog, milujem jazdiť na skate a počúvať hudbu. Chcem si život užívať a nie len prežívať. Takže si niekedy položte aj vy otázku, že čo je to, čo vás robí v živote šťastnými a robte to naplno!

Ja osobne mám rada takýto typ článku, dúfam, že vám nevadí a že sa vám tiež páči. Mám rada daily posts, pretože som jednoducho lifestyle blogerka a myslím, že to ma naozaj baví a chcem sa týmto daily postom venovať viac. Tak mi napíšte do komentáru, či sa vám páčia. 🙂 A inak konečne prišla jeseň a ja som nahodila na nechty už aj jesenný lak od Trend it up, ktorý je vínovo červený a matný! To je úplne vražedná kombinácia a milujem to! A okrem laku milujem aj tie moje tenisky od Nike, pretože to sú asi najpohodlnejšie topánky, aké som kedy mala. 🙂

To by bolo na dnes už všetko. Dúfam, že sa vám článok páčil a možno vás aj inšpiroval k tomu, aby ste našli aj vy, čo vás baví a čo vás robí šťastnými. 🙂 Prajem vám krásny zvyšok večera. Vaša Nika. 🙂

To je tá moja super noha z Vansov. 😀 Nevyzerá to tak zle, ale naozaj je

You may also like

6 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code