Saturday fresh market

image2 (3)Krásavci v krabici iba dúfali, že si ich nikto nekúpi a nespraví z nich polievku 🙁 .

Ahooj! Tento článok sa bude týkať mojich zážitkov zo sobotňajšieho trhu so zeleninou a ovocím. Bolo krásne sobotné ráno, s maminou sme sa rozhodli, že pôjdeme pozrieť na trh v našom meste,  kúpiť nejakú čerstvú zeleninu a pofotiť niečo na tento článok. Rozhodla som sa, že si vezmem aj zdkadlovku, aby tie fotky boli trochu kvalitnejšie ako mobilom. Pravdaže som sa nevyhla pohľadom ľudí a seniorov, ktorý sa na mňa pozerali typu „to čo má to dievča v ruke, je normálna?“ 😀 Viem, že niektorý ľudia, hlavne teda starší vôbec nechápu pokročilosť tejto doby, a to sa týka aj techniky. Ale úplne som odbočila od témy, ako vždy.

Bolo to tam super, veľa čerstvej zeleniny a ovocia, byliniek a kvetov. Ja som sa tam našla, keďže milujem zeleninu a ovocie. Pravdaže nehovorím o tých cenách, ktoré boli trošku mimo 😀 boli až príliš vysoké na niektoré veci, ale chápem, že tam ide o ten zisk hlavne. Ale veď čo by sme pre nich nespravili, že áno?

Kúpili sme hrášok, ktorý mimochodom úplne zbožňujem. Našli sme tam aj dvoch zajačikov, ktorý iba ticho dúfali, že si ich nikto nekúpi a nespraví z nich polievku. Teta, ktorá ich predávala sa sťažovala, že ich každý iba hladká, ale nikto nekupuje. Ale vôbec sa nečudujem tomu, že ich nikto nechcel kúpiť. Ja osobne si neviem predstaviť, že by som mala zabiť a potom zjesť tak krásne a hebké zvieratko. Priznám sa, že ja vlastne jem iba kuracie mäso, pretože nič iné by som nedokázala zjesť. Nedokázala by som zjesť zvieratko, ktoré má taký chutný pohľad. Ale tak to je každého iný názor a neodsudzujem kvôli tomu nikoho.

Ďalej sme kúpili vňaťku, ktorú zo srdca neznášam. Kúpili sme aj reďkovky a špenáát. Milujem špenát, viem ale, že veľa ľudí ho nemá rado, ale to je opäť vec záujmu. Každý ma rád niečo iné. A čo vy? Máte ho radi, alebo ho neznášate? A ďalej sme kúpili jarnú cibuľku, z ktorej mal môj frajer „veľkú radosť“ 😀 Keď som mu niečo začala hovoriť, hneď ma odohnal, že smrdím 😀 Nuž, keď tá cibuľka je tak dobrá v šaláte, že sa jej proste nedá odolať. A ako poslednú vec sme kúpili jarné zemiaky, ktoré sme dnes aj mali na obed, spolu zo zeleninou.

Bolo tam obrovské množstvo kvetov, rôznych druhov. Niektoré boli síce už odkvitnuté, ale zrejme tie tety mysleli, že si to nikto nevšimne. Jednoducho, bolo tam skoro všetko. Na Pezinské pomery sa to dalo. 😀 Tak takto som prežila sobotné ráno ja.

Dúfam, že sa vám tento článok páčil, ak áno určite nezabudnite okomentovať, a povedať, či máte radi špenát a či tiež chodíte niekedy na trh, poprípade ako trávite sobotné ráno vy. 🙂 Vaše komentáre mi dodávajú istotu, že sa vám tento článok páčil a posúvate ma dopredu!

 

image3 (1)

image1 (5)

image1 (4)

image4 (1)

image5 (1)

 

 

 

 

 

You may also like

2 komentáre

  1. Na trhy sa tiež chystám. Majú takú svojskú krásnu atmosféru a tá vôňa ovocia a zeleniny, ktorú je tam cítiť je úžasná 🙂 Takže možno sa tam raz stretneme (bývam pri Pezinku) 🙂
    A z ľudí, ktorí na teba divno pozerali si nič nerob. Na mňa pozerajú divno keď mám aj ružový rúž (takže ignorácia je v tomto prípade kľúčom k úspechu) 😀

  2. Škoda, že už nieje sezóna. Je to pár mesiacov dozadu čo som sa začala viac zaujímať o potraviny. Nestačili mi tie, ktoré sú umelo dopestované a predávané v hypermarketoch. Objavila som čaro vlastnej záhrady, farmárskych trhoch a tržnice 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code