My princess Monami

image3 (9)Ahooj! Od pondelka som uvažovala nad tým, že o čom napíšem ďalší článok. A dnešnú pozornosť som venovala mojej krásnej fenke s obrovskými očičkami.

Tak aby som vám ju predstavila. Volá sa Mon Amour v skratke Monami. Mon Amour znamená po francúzsky „moja láska“ a Monami znamená „môj priateľ“ . To meno sme jej nevyberali my, pretože už sme ju s menom kúpili a nechceli sme ju pliesť nejakým iným menom, a aj tak sa nám páčilo. Monami sme kupovali pred 4 rokmi v jednej dedinke pri Nitre, s veľmi smiešnym názvom a to Jarok. Boli sme sa na ňu pozrieť keď mala iba 3 mesiace. Bola malinká a veľmi plachá. Majitelia mali veľmi peknú a čistotnú chovnú stanicu, takže to neboli nejaké hnusné klietky, kde držia fenky. Bol to dom kde tie čivavky behali po trávičke a šťastne ležali na sedačke spolu s nimi. Najlepšie bolo, keď sme sa ich spýtali, že či je nejako navyknutá na to, aby vnútri necikala. Odpovedali, že áno je a vzápätí na to sa Monami vykakala na dlažbu 😀 Bol to exot už od narodenia, hlavne čo sa týka toho, že nikdy nevedela vyskočiť na sedačku, neviem či je to z traumy, že ako malá to skúsila, ale hneď sa od nej odrazila alebo, že ju máme moc vysokú, ťažko povedať.

Monami je veľmi špecifický psík, pretože je proste šiši. Nebudeme si klamať, ale je to exot a to riadny. Vždy sa smejeme keď večer alebo hocikedy cez deň stojí za kuchynským stolom a cez medzierku medzi parketami a tým stolom nás pozoruje, ale pozor hlavne nenápadne. Alebo sa vždy postaví na vrchný schodík a tam postojačky zaspáva a až keď nás prestane baviť ju pozorovať, idem pre ňu a dám ju na gauč. ďalšia jej nie tak dobrá vlastnosť je, že je milovník jedla 😀 Už je naučená, že presne o dvanástej ideme k babke na obed a už iba keď poviem slovo „babka“ hneď začne utekať ku dverám, pár krát sa už aj šmykla. No je to prípad teda.

Monka (tak ju volám) má už 4 roky, to znamená, že je to už dáma v stredných rokoch, preto sa stáva, že ak jej nejaký psík očucháva riťku, okamžite naňho vycerí tie jej velikánske tesáky a to isté platí aj o cudzích ľuďoch. Je to proste malý nervoško. Ale život bez nej si už ani neviem predstaviť. Je veľmi prítulná, milá a neskutočne rozkošná. Hlavne keď tvrdo zaspí a môžem s ňou doslova robiť čo chcem. Je to taký môj malý anjelik, ktorého by som za nič nevymenila. Vždy keď sa zobudí, má tak chutno otlačenú pusinku 😀 to sa ani nedá opísať, ale ak máte psíka, určite viete čo myslím. Miluje napríklad aj to, že keď som v izbe za mnou vždy dobehne a pýta sa hore na parapetu, otvorím jej okno a ona pozoruje autá a ľudí. Taktiež miluje teplo a slniečko. Chodievali sme s ňou do Talianska, kde sme vždy mali takú záhradku s trávičkou a dlaždicami a vždy si na tie dlaždice zohriate slnkom ľahla, a bola tam rozpleštená až kým sme ju nezobrali preč, lebo by už asi chytila úpal.

Myslím, že každý pes miluje piškótky, či sa mýlim? Na toto slovo reaguje veľmi dobre 😀 Aj na tieto fotky som musela použiť piškótku, inak by sa tak na mňa hore nepozrela. Ona sa vlastne pozerala na to čo som mala v ruke. 😀 Viem, že veľa ľudí si robí srandu z číváv, ale neviem čo je na nich smiešne. Sú rozkošné, milé a v ničom nie sú zlé. Je pravda, že neubránia tak ako veľké psy, ale to nevadí. Minule som v škole písala projekt o tom, že nechápem ako niekto môže ublížiť psovi, na záver sa ma učiteľ (veľký frfloš, ktorému nie je nič dobré) spýtal, že akého mám psa, odpovedala som mu, že čivavu. A viete čo mi na to povedal? Že či viem, aké sú čivavy najlepšie, tak som povedala, že neviem  a on na to „na víne“ . Tak som mu povedala, že je nechutný. Bože neznášam takých ľudí, ktorým nič nie je dobré a stále do niečoho rýpu. Ale to by ste ho museli spoznať, aby ste vedeli aký frfloš a negativista je. 😀

Moju Monami veľmi moc ľúbim a nikdy by som jej nedokázala spraviť nič zlé. Vždy ju pučím z lásky a pusinkujem, pretože inak to ani nejde. Poznáte ten pocit, keď sa vám do očí pozrie váš rozospatý psík a vy by ste ho najradšej láskou zjedli? Ja to tak mám každý deň. Každý psík by mal mať milujúcu rodinu, ktorá je naňho dobrá a ľúbi ho. Kebyže môžem, zoberiem si každého jedného psíka z útulku, ktorému ublížili. 🙁 Ľúbte svoje psíky najviac ako to len ide. 🙂

Dúfam, že sa vám článok páčil, Monami vám posiela veľkú pusu na zoznámenie 🙂 Určite mi nezabudnite do komentu napísať aké plemeno máte vy a keď chcete pošlite mi aj na instagram do directu jeho fotku, budem moc rada 🙂 taktiež, ak sa vám článok páčil nezabudnite okomentovať, aby som vedela, že nebol hrozný alebo, že aspoň niekoho zaujal 🙂 Prajem vám krásny zvyšok štvrtkového večera!

image1 (17)

image4 (10)         image2 (14)

image3 (10)

image2 (13)

You may also like

Jeden komentár

  1. Je naozaj roztomilý ♥ tiež mám psíka, yorkshita a piškóty sú jeho život!:D mať psíka, to je proste láska na celý život!:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code