Ako si Praha opäť získala moje srdce

Ahojtee! Dnes vám opäť napíšem o mojom najobľúbenejšom meste. 🙂 Po roku som tam zase bola s maminou a opíšem vám, kde sme boli a čo sme tam robili.

Už asi od marca som sa maminy stále pýtala, že kedy tam  pôjdeme. No a nakoniec to vyšlo až teraz na stred mája. Ale som naozaj rada, že sme tam išli, pretože to mesto jednoducho milujem. Našu trasu sme ako vždy začali na Václaváku odkiaľ sme išli hľadať predajňu Lush. Nakoniec sme ju aj našli, nakúpila som si tam pár vecí, ale o tom bude článok v pondelok. 🙂 Potom sme sa išli najesť, pretože už bol čas obeda. Prechádzali sme sa popri nábreží a užívali si tú atmosféru.

Klasicky sme prechádzali cez Karlov most, kde bolo ako vždy neskutočne veľa ľudí, ktorí sa tlačili a zdržovali „premávku“ 😀 Mamina nutne potrebovala kávu, ale bolo teplo a chcela som ísť do Starbucksku, takže som jej navrhla aby sme šli tam a dá si tam aj ľadovú kávu. Moja naj vec v Starbuckse je čokoládové frappučíno. Ale nakoniec som si dala jahodové, ktoré mi vôbec nechutilo. Ja vždy tak vymýšľam a potom to ľutujem. Ale nevadí, nabudúce bude moje osvedčené čokoládové. Čo tam máte najradšej vy?

Keďže sme naposledy chceli ísť na Petřín, ale bola búrka, rozhodli sme sa to zopakovať a našťastie už nepršalo. 🙂 Bolo tam krásne a boli sme pozrieť aj na tej rozhľadni. Ten výhľad bol krásny, skoro ako v Paríži.

Odtiaľ sme zablúdili do uličiek, v ktorých sme nikdy neboli a našli sme aj krásny obchodík Aurosa, o ktorom som písala článok minule, ak ste ho ešte nečítali TU je odkaz. 🙂 A už sme iba pokračovali ku autu, pretože už bolo veľa hodín. Viem, že vám takto nepríde, že sme tam dlho chodili, ale ja vám to tu iba tak v skratke hovorím. 🙂 Pri našej ceste späť sme našli tento prekrásny dom!

Inak, dala som si už tie nové Vansy, ktoré mám teraz na leto a normálne ma z vrchu na nohe otlačili. Ako keby tam bola nejako zle daná látka, ale už netlačia. 🙂 Oni sú dosť svetlé a viete čo? Pravdaže mi na ne stúpila jedna babka. Mala som takéééé nervy, proste ešte naschvál som si nohy dala úplne dozadu, aby na ne nikto nestúpil a ona sa na mňa tak natlačila, že celú svoju topánku na ne opečiatkovala. 😀 No a ochutnali sme konečne aj ten trdelník so zmrzlinou. Vôbec mi to ale nechutilo. Dokopy to bolo moc sladké (to je už čo povedať, keď je na mňa niečo sladké) a ten trdelník bol hrozne taký tvrdý, asi preto, aby tá zmrzka nepretiekla alebo čo. No jednoducho mi to nechutilo. Vy ste to už mali? Chutil vám?

A už sme iba došli k autu, nohy nás obe poriadne boleli. Ale prešli sme v ten deň 11,5 km , takže to je super. 🙂 Tak dúfam, že sa vám článok páčil. Nezabudnite okomentovať a napíšte aké je vaše naj mesto, čo máte najradšej v Starbuckse a či ste už ochutnali trdelník. 🙂 Prajem vám krásny zvyšok večera. Vaša Nika.

You may also like

2 komentáre

  1. Wau,tie fotky na ktorých si ty sú parádne,mohla by si raz za čas robiť nejaké outfitové články! 🙂 Najobľúbenejšie mesto pre mňa je jednoznačne Viedeň 💛

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code