Daily post – Bratislava

Ahojte 🙂 Možno ste si v niektorých článkov už všimli, že mám rada dlhé prechádzky po pekných miestach. Baví ma chodiť do prírody (okrem lesov, v ktorých sú pavúky) alebo do miest. A tento piatok som s Lukáškom bola v Bratislave. Takže dnes vám opíšem čo sme zažili a kde všade boli 🙂

Celkom dlho sme chceli ísť na také naše „dobrodružstvo“ Bratislavou. Nakoniec nám to vyšlo na minulý piatok, no počasie nevyzeralo práve najlepšie. Obaja sme dúfali, že nebude pršať alebo silno fúkať, pretože by nám to naše plány pokazilo. Poznáte zákon schválnosti? My sme ho v piatok spoznali, keď celé doobedie bolo pekne slnečno a akonáhle sme vyšli z vlaku začalo pršať. Našťastie to nebol žiadny lejak alebo apokalypsa, takže sme si iba dali čiapky a kapucne a začali sme našu prechádzku pri kostole Klariski. Aj napriek slabému poprchaniu som sa odvážila vybrať foťák z môjho huňatého ružového batôžku a pokračovali sme cez staré mesto. Bolo krásne, aj keď sme sa obaja zhodli, že vianočná Bratislava s vianočnými trhmi je asi najkrajšia.

Pri prechádzaní sme hľadali aj La_donuteriu, kde robia najlepšie donutky v meste. Ja som tam už raz donut mala, presnejšie malinový, pretože keď sme tam došli tam už žiadny iný nemali. Chcela som tam zobrať aj Lukáška, pretože má tiež rád donuty. Na naše šťastie mali skoro všetko okrem mojej vysnívanej ferrero. Čo sa dá robiť, vybrali sme si aj tak. Do krásnej ružovej krabice sme si dali zabaliť karamelovú, týždennú-jahodovú a ešte nutellovú. Obaja sme boli plný z obeda a preto sme sa rozhodli si ich nechať na neskôr. Zobrali sme si teda spokojne krabičku s donutkami a pokračovali cez daždivú Bratislavu, presnejšie cez ten nový most, ktorý vedie do Petržalky a môžu cez neho chodiť iba električky. Viem, že tam stojí už pár rokov, ale aj napriek tomu som sa cez neho nikdy nebola prejsť. Takže sme zamierili cez neho do Auparku. Škoda toho dažďa, pretože keby nebolo také počasie, sadli by sme si na tom moste na lavičky a pozerali sa spolu na výhľad. Ale nevadí. Takto ma Lukáško aspoň odfotil a som nad mieru spokojná, pretože ho môžem korunovať mojim blogovým fotografom ,haha 🙂 Musíte uznať, že mu tá fotka celkom vyšla.

Prešli sme cez sad Janka Kráľa a vošli spokojní a vymrznutí do Auparku, kde sme zamierili do kina si kúpiť hneď lístky na The greatest showman. Išli sme ešte pred kinom kúpiť pár vecí a ja som úplne náhodou našla jarný kabát, taký ovečkový a šedý v zľave zo 40 na 12 €, takže som si ho pochopiteľne hneď kúpila. Za takú cenu som sa veľmi tešila, pretože som presne taký kabát na jar hľadala. Nebude mi v ňom zima, pretože je taký ako keby ovečkový a huňatý. No a potom sme už išli do kina. Film bol naozaj krásny a zábavný – presne to, čo som od neho čakala. Bola som prekvapená, že sa aj Lukáškovi páčil, pretože vravel, že romantické filmy moc nemusí. Bola som ale rada, že naňho so mnou išiel. No samozrejme má potom povolenie vyberať nejaký film on. Takže asi všetci vieme, čo za film to bude.

Po kine sme sa išli napapať a vybrali sme sa nočnou Bratislavou späť na hlavnú stanicu, odkiaľ nám išiel vlak. No neponáhlali sme sa, pretože sme išli na neskorší. Musím povedať, že nočná Bratislava ma zaujala o trochu viac ako denná. Všetko bolo krásne vysvietené a môj foťák bol šťastný. Vždy som totiž chcela fotiť nočné mesto a v piatok sa mi to konečne podarilo. Musím vám povedať, že som skutočne šťastná. 🙂 Ale o tom vám napíšem inokedy, ak by ste chceli. No a nakoniec sme už iba sadli do vlaku unavení z celého dňa. A mimochodom prešli sme 12 kilometrov, čo je myslím celkom slušné. Zastavili sme sa u mňa doma, kde som mu rozpolila zvyšné dve donuty a odprevadila ho na zastávku, odkiaľ išiel domov. A ešte vám zhodnotím donuty, ktoré sme mali. Najlepší zo všetkých bol pre nás oboch karamelový, pretože vôbec nebol tak sladký ako sme čakali a bol veľmi chutný a nelepkavý. Na druhom mieste skončil pre nás týždenný-jahodový donut, ktorý bol síce veľmi chutný a šťavnatý, ale za to bol príšerne lepkavý a na poslednom mieste pre nás skončil nutellový, pretože nutella bola iba v strede donutu a inak chutil trochu ako trdelník. Bol dobrý, ale taký nezaujímavý, ak viete čo tým myslím. 🙂

Dúfam, že sa vám článok páčil. Ak áno nezabudnite okomentovať. Vaša Nika

 

You may also like

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code