Sunny Sunday – Bobria hrádza

Processed with VSCO with hb2 presetAhojtee! Podľa toho názvu „Bobria hrádza“ si možno myslíte, že to vybudovali bobry, ale nie. Iba sa to tak volá a je to naozaj veľmi krásne a myslím, že na Slovensku nič takéto ešte nie je. A preto vám chcem o tomto výlete porozprávať. 🙂

Všetci to asi poznáme. Je nedeľa ráno a rozmýšľali sme s maminou, že čo budeme robiť, keď je asi posledná pekná nedeľa, a nemôžeme predsa sedieť iba doma. Mamina o tomto mieste už počula a tak sme sa rozhodli, že to tam pôjdeme okuknúť. Hovorila som si, že je predsa jeseň a to znamená, že bude fotogenická príroda. Súhlasila som a mohli sme ísť. Po ceste sme sa chceli niekde najesť, ale musím vám povedať škaredú pravdu. Na Slovensku v malých dedinkách nie je naozaj nič na jedlo. 😀 Tak sme sa na to vykašľali a išli sme na tú bobriu hrádzu. Je to vlastne za Babou v dedinke Kuchyňa. Bolo to tam naozaj veľmi pekné. Tento chodníček bol ale uzavretý, asi kvôli nejakej údržbe. Ale nikto si z toho nič nerobil a tak ako ostatní, aj my sme s maminou preliezli plot, aby sme sa tam dostali. 😀 A naskytol sa nám prvý krásny pohľad na hrádzu.

Processed with VSCO with hb2 presetPravdaže sme sa s maminou aj nejako pofotili, aby sme mali pekné fotky. Ale musím vám povedať, že moje fotky, ktoré fotila mamina neboli ani zďaleka tak pekné, ako keď som ja fotila ju. 😀 Dúfam, že sa mamina nenaštve keď to bude čítať, ale naozaj. Ale tak nevadí, možno nabudúce. 😀 Neviem, možno to je mnou.

image2-93Tá hrádza nebola vôbec dlhá, mala asi nejako 100 metrov, možno o trochu viac. Ale aj tak to bolo krásne. Ak by to bolo otvorené aj cez zimu, chcela by som tam ísť aj vtedy, kebyže tam je aj sneh. To by bolo kráásne! 🙂 Teraz to boli myslím, že posledné teplé dni v tomto roku. Tak aspoň sme to strávili na takomto peknom výlete.

Processed with VSCO with hb2 presetNeviem, či aj vy tak milujete jeseň ako ja, ale je to jednoducho čarovné a farebné obdobie. 🙂 Dokonca mi ani nevadia upršané dni, pretože to jednoducho k jeseni patrí a je to také počasie akurát na film a čaj k tomu. Nemyslíte? Ak ešte bude nejaké pekne počasie a bývate blízko Pezinka, teda Baby, určite to tam choďte pozrieť. Je to krásne miesto, ale zatiaľ o ňom vie málo ľudí, čo je škoda.

Processed with VSCO with hb2 presetA keďže je dneska tak zamračene, aspoň tieto fotky vás možno rozveselia, ak nemáte radi takéto počasie. 🙂 Možno vám to dá nejakú dobrú energiu alebo spomienky na leto. Viem totiž, že na veľa ľudí vplýva toto počasie depresívne. Ja osobne sa už neviem dočkať Vianoc a tej atmosféry. Júj to bude receptov na blogu! 🙂 Už som ale odbočila od mojej témy (to sa u mňa stáva často). Nakoniec výletu sme sa ale najedli v jednej reštike. Nebolo to nič moc, ale boli sme už tak hladné, že nám to bolo úplne jedno. Výlet bol ale super!

Processed with VSCO with hb2 presetTak dúfam, že sa vám článok a fotky páčili. Určite to tam bežte navštíviť niekedy, je to tam naozaj krásne! 🙂 Ak sa vám článok páčil nezabudnite okomentovať a napíšte či tiež poznáte nejaké takéto pekné miesta, aby som ich navštívila. 🙂 Krásny zvyšok večera vám praje Nika. 🙂

image4-74

Processed with VSCO with hb2 preset

Processed with VSCO with hb2 preset

Processed with VSCO with hb2 preset

Processed with VSCO with hb2 presetimage1-99image3-84

Processed with VSCO with hb2 presetimage5-60image3-86

Processed with VSCO with hb2 preset

You may also like

4 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code