Healthy version of Ferrero Rocher

Ahooj! Už dlhšie tu nebol nejaký zdravý recept, takže som si pre vás pripravila túto „alternatívu“  ferreho rocher. 🙂

Recept je celkom jednoduchý a nie je to pečené. Jediný problém v mojom prípade bol, že som nikde nevedela zohnať mandlové maslo, takže som použila iba klasické a mám taký pocit, že kvôli tejto chybe to trochu zmenilo štruktúru. 😀 Bolo to dosť tekuté, takže som to dala do chladničky, ale hneď ako som to odtiaľ vytiahla, začalo sa to úplne roztekať. Takže to nie je môj najpodarenejší recept, ale určite ho skúste, len sa pokúste zohnať to mandľové maslo. A ak sa vám to vydarí lepšie ako mne, dajte vedieť, či to bolo kvôli tej jednej prísade, ktorú som zmenila. Chuťovo to nebolo zlé, vďaka kokosovému oleju to malo dosť kokosovú chuť, čo ja osobne moc nemám rada, ale veľa ľudí má kokos rado. Aby som bola úprimna, vyzerá to ako mále hovienka. Haha. Ale nie všetko musí vyzerať pekne, nie? No tak už poďme na ten recept. 🙂


Potrebujete:

  • 100g mandľového masla
  • 3 polievkové lyžice holandského kakaa
  • 60g kokosového roztopeného oleja
  • 3 polievkové lyžice medu
  • 1 kávová lyžica vanilkového alebo mandľového extraktu
  • 60ml mlieka (môže byť aj rastlinné alebo klasické)
  • 50g lieskových orieškov namletých na hrubo
  • 15 celých lieskových orieškov
  • 100g horkej čokolády

Postup: V mise zmiešame mandľové maslo, kakao, roztopený kokosový olej, med, mandľový extrakt a mlieko. Ak to bude moc riedke, dajte to ešte na hodinu do chladničky a potom začneme tvarovať guličky. Do stredy každej guličky vložíme jeden lieskový oriešok. Potom ako všetko zmes spracujeme, dáme guličky schladiť do chladničky, opäť na hodinu. Dáme si zatiaľ rozpustiť horkú čokoládu a k nej pridáme namleté oriešky. Nakoniec v tom guličky iba „vyváľame“ a opäť dáme do chladničky (nečakané :D). A snáď vám to vyšlo lepšie ako mne. 🙂


No takže dúfam, že sa vám recept podarí lepšie ako mne 😀 Ak ho skúsite urobiť, nezabudnite to odfotiť a dať na svoj instagram, samozrejme ma označte a ja vám to lajknééém. Ale nevyzerajú až tak zle, nie?

A len tak otázka od veci, napíšte mi návrhy na články, ktoré by vás zaujímali a ktoré by ste chceli. 🙂 Už dlho som sa vás nepýtala, čo by vás vlastne zaujímalo. Recepty vždy bývajú hrozne krátke, takže sa už znova teším na dlhé písanie.

Ak sa vám článok/recept páčil, nezabudnite okomentovať. 🙂 A ak recept skúsite, napíšte ako vám dopadol. Prajem vám pekný zvyšok večera, Vaša Nikaaaa.

You may also like

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code