Back To School / School Haul

Ahojte! Viem, že je už pondelok, ale povedala som si, že aj tak sa ešte nezačalo učiť, takže tento typ článku stále môžem zverejniť. Skôr mi to bohužiaľ nevyšlo. Ale je to tu a ja sa chcem s vami podeliť o tohtoročné zošity a pomôcky, ktoré som si kúpila.

Ako každý rok chodím s maminou do Ševtu v Blave, kde majú obrovský výber zošitov, pier, ceruziek a podobných blbostí, ktoré cez školský rok potrebujem. Zošity mali ako vždy krásne, takže som si ich pár vybrala. Keďže chodím na ekonomickú školu (OA) potrebujem celkom hrubé zošity. Teda ak si každý 2. mesiac nechcem meniť zošit z ekonomiky alebo podobne. Veľa si píšeme, takže mi aj vyhovuje, keď mi ten zošiť vydrží čo najdlhšie, aby som všetky dôležité veci mala stále pri sebe.

Nikdy som nemala rada nudné zošity, ale keď si pamätám moje detstvo, viem, že takéto krásne ešte nevyrábali. A čo že budem mať 18? Stále sa v takýchto veciach mimoriadne vyžívam a myslím, že nie som jediná. Nebudem vám tu opisovať každý jeden zošit, na to je predsa fotka. Kupujem si ale výhradne riadkované, keďže čisté nikde nevyužijem. A keď som ešte pri tých zošitoch, viacej využívam veľké, pretože sa mi do nich viac zmestí.

Teraz sa dostaneme aj k malým, ktorých nemám vôbec veľa. Tento rok nám pribudli aj nové predmety, takže vôbec netuším na akých zošitoch budú učitelia trvať. Myslím, že väčšine je to aj tak jedno. Viem napríklad, že na angličtine si veľa do zošitu ja osobne nepíšem, preto som zvolila malý. Máte radšej veľké alebo malé zošity? Napíšte dole do komentáru.

Stále ostanem pri téme zošity, aj keď sa ich to už moc týkať nebude. Tento rok som si dala totiž záväzok, že si kúpim nejaký školský diár a budem si tam zapisovať všetko dôležité od domácich úloh až po nejaké výlety alebo veci na zaplatenie. Som veľmi zvedavá, koľko mi to vydrží, pretože tento cieľ som mala aj minulý rok a opadlo to zo mňa hneď po prvom týždni. 😀 Ale vybrala som si tento krát naozaj pekný a aj pestrý diár a bola by škoda ho nevyužiť. A ako som už aj na instagrame písala, prerábala som si izbu a preto som si chcela veľmi zaobstarať také papieriky, na ktoré si budem zapisovať veci, ktoré chcem splniť. Vôbec netuším ako sa to volá, ale je to veľmi peknééé!

Konečnee idem aj na pomôcky. Myslím, že nie som jediná, ktorá si rada zvýrazňuje a podčiarkuje texty. Veľmi mi to pomáha a hlavne mi to pomáha v tom, že nemám v tom zošite úplný chaos. Potrebujem mať všetko prehľadne a usporiadane, aby som sa v tom sama vyznala. Taktiež milujem písanie nadpisov farebnými perami a najradšej používam tie fixky s tenkým hrotom od Stabilo. Zvýrazňovače nemohli chýbať a keď som uvidela, že majú aj nové pastelové farby, bola som nadšená, pretože tie neonové neznášam!

Posledné dva roky som nemala žiadnu poriadnu ceruzku. Mala som iba také, ktoré som doma našla a tuhu mali už aspoň tisíc krát polámanú z toho, že stále padali na zem. A hádajte čo? Tento rok som si kúpila dve úplne nové ceruzky a ešte aj vyzerajú veeeľmi dobre! Neviem čo to so mnou je v poslednej dobe, ale nejako sa mi začínajú páčiť aj trblietavé veci a o ružových ani nehovorím. Gumu ani spomínať nebudem, pretože to je úplná samozrejmosť. Bez nej by som neprežila a kto áno, však?

Nakoniec som kúpila už iba také odlepovacie papieriky, ktoré s mojou spolusediacou Sonkou určite spotrebujeme, pretože ako aj minulý rok, aj tento si budeme robiť kalendár do konca roka a budeme si odpočítavať hodiny. 😀 Ešte som nemohla odolať peru, ktoré bolo samozrejme ružové a malo na sebe taký prívesok asi dračieho ovocia a Sonke som kúpila také iste, ale zelené s kiwi.

Tak to by bolo k haulu všetko. Myslím, že som na tento školský rok dobre vybavená a už ho iba zvládnuť. Ďalší rok ma čaká maturita, takže tento si budem asi ešte užívať v „klude“ . Nezabudnite mi napísať, či tiež tak milujete nakupovanie školských pomôcok a zošitov a čo je najkrajšia vec, akú ste si do školy kúpili. 🙂 Som veľmi zvedavá.

Dúfam, že sa vám článok páčil. Ak áno, nezabudnite okomentovať a prajem vám krásny zvyšok večera a začiatok školského roku. Vaša Nika.

 

 

You may also like

2 komentáre

  1. Zošity sú krásne ❤ ja som si tento rok kupila úplne tie obyčajné zošity z Tesca a ozdobila som si obaly 🙂
    S tým školským diarom to nám úplne rovnako 😀 minulý rok som tiež jeden mala a chcela som si tam všetko zapisovať 😀 potom som ho nejako ‚stratila‘ a našla som ho na konci roka na spodku v taške celý skrčený keďže bol z mäkkého obalu 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code