Paris, city of elegancy

image1 (28)Ahooj! Oficiálne začínam mojich top 5 miest, ktoré som navštívila a ktoré sa mi najviac zo všetkých zapáčili. Praha bola jedným z nich. Ďalším je Paríž. Mesto, ktoré je to najkúzelnejšie miesto, aké som kedy videla! Do Paríža som vždy chcela ísť. Myšlienka tam ísť vznikla vlastne tak, že pôvodne sme mali ísť do Ameriky, ale to je moc drahé a preto sme sa radšej rozhodli, že pôjdeme sem. A som za to naozaj veľmi rada! Prílet bol docela zaujímavý, keďže sme tam šli ešte v dobe keď iba začínala tá téma s utečencami, boli všade ozbrojení policajti a vojaci. To bolo ešte pred tým hrozným atentátom 🙁 Prišli sme tam večer a kým sme sa dostali do nášho hotela bola už noc. Ale bývali sme v štvrti, kde aj o pól noci hrala hudba, všade boli kluby a asi 10 krokov od nášho hotela sa nachádzal slávny kabaret Moulin Rouge. Takže výhľad z balkóna bol nádherný! Pravdaže v rušnej štvrti bolo typické, že o pól noci hneď pod naším oknom zastavili autá a začali na seba trúbiť a púšťať si nahlas hudbu 😀 Ale nevadíí.

Zhrniem vám to asi čo najstručnejšie, pretože inak by to bolo hrozne dlhé, čo aj toto bude obávam sa, tak sa vám dopredu ospravedlňujem ak vás nebaví čítať dlhé články.

Pravdaže sme navštívili slávnu Eiffelovku a boli sme aj úplne hore na nej. Posedeli sme si aj v záhradách pri nej a boli sme na takom dvojposchodovom autobuse, ktorý sa volá Hop-on Hop-off. On vlastne chodil po všetkých pamiatkach, a mohli ste vystúpiť kde ste chceli a potom nastúpiť na ďalší. Ak ste boli v Londýne, tak aj tam sú také. Je to veľmi dobrá pomôcka, pretože sa nemusíte všade presúvať špinavým metrom, ktoré je v Paríži naozaj špinavé. Hneď prvý večer som sedela pri rozmadžganom mangu 😀

image1 (26)

Taktiež sme sa boli pozrieť aj na krásnu piramídovú galériu Louvre. Je to naozaj veľmi krásne a zaujímavé. Možno to vyznie divne, ale neboli sme sa pozrieť do vnútra. Ale kebyže vidíte tú nekonečnú radu, tak by ste to pochopili. Áno, bolo by pekné vidieť Monu Lisu, ale čo vám to dá, milovníci umenia sa taktiež na ňu iba pozrú a čo viac. Je oveľa krajších diel, ktoré stoja za viac pozornosti. 🙂 Jedným takým smiešnym zážitkom z Louvre bolo, že policajti, ktorí to tam strážili nemali obuté klasické topánky, ale mali koliečkové korčule 😀 áno, je to divné, ale vtipné.

image5 (10)

Naše klasické rána sme trávili v starbucke, kde sme si vždy kúpili horúce kakao a kroasánty. Keďže sme nemali raňajky v hoteli, bolo to dobré riešenie, taktiež ak ten starbucks sa nachádzal hneď pri hoteli. Vždy sme si iba tak sadli von. Keď nebola zima, pozorovali sme elegantné parížanky, či turistky? Výhľad sme mali naozaj krásny, priamo na Moulin Rouge.

image4 (14)

Boli sme sa préjsť po známej ulici Champs Elysees (Šamzelize) , sú tam značkové obchody typu Gucci a podobne. Veľmi pekná a dlhokáánska ulica, na ktorej jednom konci sa nachádzal výťazný oblúk, ktorý určite všetci poznáte 🙂 Bol tak majestátny. Bože, ten Paríž bol tak nádherný! Dúfam, že tí hnusní atentátnici tam už nič nespravia. Hrozné čo sa deje v tomto svete. 🙁

image3 (16)

Navštívila som taktiež jeden obchod, ktorý som túžila navštíviť veľmi dlhú dobu, ale na Slovensku nie je. Je to Brandy Melville. To sú tie tričká s takým mimozemšťanom. Viem, že teraz veľa internetových obchodoch ponúka takéto tričká, ale nazývajú ich ako „alien“ a podobne. Ale to sa iba kopírujú od Brandy Melville, čo sa mne osobne nepáči, pretože oni majú svoje originálne veci a sú veľmi krásne, a nepáči sa mi keď sa po nich opičia ako také opice. No nevadíí. Odniesla som si odtiaľ iba jedno tričko a takú malú krásnu peňaženku látkovú. Majú tam naozaj ukrutnú ceny 😀 Ale tak musela som si niečo predsa vybrať, nie?

image3 (15)Moc som tam ale nenakupovala. Skôr som to brala tak, že také obchody máme aj tu, a nebudem zbytočne míňať peniaze, keď to tam aj tak je všetko hrozne drahé na môj vkus. Ale ak váhate, či ísť do Paríža, lebo každý tam chodí a blá, blá. Určite na to kašlite a bežte tam! Je to najkrajšie mesto aké som zatiaľ navštívila, a to som toho zatiaľ teda pochodila docela dosť. Tak kúzelné miesto nenájdete hocikde 🙂 Naozaj, spomienky sú veľmi krásne a kebyže môžem tak tam hneď idem. 🙂

Dúfam, že sa vám článok o Paríži páčil, ak ste tam neboli, aspoň ste si o ňom prečítali a dúfam, že tam raz pôjdete tiež. 🙂 A pokiaľ ste tam už boli, viete o čom hovorím. Ak sa vám článok páčil, nezabudnite okomentovať a napísať, či ste tam tiež boli  a aké sú vaše zážitky alebo či tam chcete ísť, ak ste tam ešte neboli 🙂 Budem moc rada za každý jeden koment! Nasledujúce mesto bude pravdepodobne Valencia (Španielsko).  Prajem vám krásny zvyšok večera 🙂

image1 (27)

image4 (16)

image2 (22)

You may also like

3 komentáre

  1. Ja by som sa do Parížu tak rada vrátila ♥ Túto jeseň som ho navštívila a bol vskutku úžasný, mrzí ma len, že sme sa kvôli štrajkom nedostali do Louvru a Versailles ale snáď si to raz vynahradím:)

    Saja Frey blog

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

code